karimi (10)
شب شعر و موسیقی با حضور حامد عسکری و محمد نظری برگزار شد
شهریور ۷, ۱۳۹۳
مائده صادقي
مائده صادقی
شهریور ۱۲, ۱۳۹۳

فراخوان چهارمین جشنواره استانی شعر مولانا

چهارمین جشنواره استانی شعر مولانا مهرماه سال جاری در شهرستان اشکذر برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر ، هادی ملانوری سرپرست این اداره از برگزاری چهارمین جشنواره استانی شعر مولانا در مهرماه سال جاری خبر داد.

ملانوری با اعلام این خبر گفت : مولانا جلال الدین محمد بلخی مشهور ترین شاعر فارسی گوی ایرانی است که در قرن هفتم می زیسته است و افکار بلند و عرفانی او شهرت جهانی دارد.

وی ضمن تاکید بر شناخته شدن مولانا به عنوان یکی از عناصر چهارگانه ادب فارسی در کنار بزرگانی چون فردوسی، سعدی و حافظ  به هشتم مهرماه به عنوان روز جهانی مولانا اشاره کرد و اظهار داشت : هر ساله به این مناسبت مراسم متعددی در مراکز فرهنگی دنیا برگزار می گردد.

وی اظهار داشت : بزرگداشت مولانا از جهات متعددی حائز اهمیت است ، از جمله اینکه این شاعر بزرگ و بلند آوازه با خلق آثار گران سنگی چون مثنوی معنوی و دیوان شمس که به فارسی سروده شده است ، خدمت عظیمی به زبان فارسی نموده است و از جهت دیگر عرفان اسلامی که الهام گرفته از قرآن و معارف دینی است را به بهترین وجه به دنیا معرفی نموده است.

ملانوری در ادامه ضمن تقدیر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان ، فرمانداری شهرستان اشکذر ، موسسه فرهنگی آسمان کویر ، شهرداری و شورای اسلامی شهر اشکذر به واسطه حمایت از این جشنواره ، از سعی و تلاش همه مسئولین جهت برگزاری هر چه بهتر این جشنواره تشکر نمود.

ملانوری در خصوص شرایط شرکت در جشنواره عنوان کرد: شاعران سراسر استان می توانند جهت شرکت در جشنواره حداکثر سه اثر خود را در قالبهای رایج شعری با موضوع عرفان و خداشناسی قلبی تا بیستم شهریور ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

شاعران می توانند آثار خود را به ایمیل Ershad.farhang@yahoo.com  ارسال نموده و یا به شماره ۰۳۵۲۳۶۲۵۱۱۵ فاکس نمایند.

 

فانوس کویر
تارنمای ادبی استان یزد

دیدگاه ها بسته شده است