شب شعر و خاطره یادبود استاد شفیق میبدی برگزار شد + گزارش تصویری

اولین جلسه‌ی “خانه ترانه یزد” برگزار شد.
بهمن ۸, ۱۳۹۴
فرهنگانه شاعران یزد
فراخوان فرهنگنامه شاعران یزد
بهمن ۱۰, ۱۳۹۴

شب شعر و خاطره یادبود استاد شفیق میبدی برگزار شد + گزارش تصویری

سید مهدی مدرسی

به همت فرهنگسرای شهر و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد و پایگاه ادبی فانوس کویر به منظور گرامیداشت یاد و خاطره استاد شفیق میبدی مراسم ” شب شعر و خاطره ” یادبود این شاعر پیشکسوت برگزار شد .
در این مراسم شاعرانی چون احمد علوی ( شاعر برجسته آیینی کشور از قم )، استاد زکریا اخلاقی ،استاد مهدی مدرسی ، استاد واحدیان و درخشنده و شاعرانی از یزد ،اردکان ،میبد و اشکذرحضور داشتند وخاطرات و اشعاری در وصف و رثای کهنسال ترین شاعر استان یزد قرائت کردند .
معرفی کتاب ” تحفه مور ” توسط رضا شاکر اردکانی ناشر کتاب ،پخش کلیپ ، خوشنویسی و طراحی زنده از دیگر برنامه های این مراسم بود .

میرزا حسین زارع متخلص به «شفیق میبدی» در سال ۱۳۰۳ هجری شمسی در محله ی ده آباد میبد به دنیا آمد. مادرش از سادات بود و پدرش علی، فرزند آخوند ملاعبدالوهاب از همدرسان آیت العظمی حاج شیخ عبدالکریم حائری مهرجردی (آیت ا… موسس میبدی) بود.
پدر شفیق، او را در سن سه سالگی به دلیل فقر و تنگدستی به همراه مادر و دو برادرش به قم می برد و در آن شهر ساکن می شوند.
در سالهایی که در تهران بود با شعراء و نویسندگان آن زمان چون علی خوشدل تهرانی، حسین مجرد، نیمایوشیج، محمدمسعود(مدیر مسئول هفته نامه مرد امروز) و … آشنا شد و تخلص شفیق را خوشدل تهرانی برایش انتخاب کرد. از آن پس اشعارش در روزنامه های توفیق، چلنگر و هفته نامه مرد امروز به چاپ می رسید و هم اکنون نزدیک به ۵۰ کتاب و مجله وجود دارد که اشعار و مقالات او در آنها به چاپ رسیده است. از آن جمله آقای سید محمدباقر بُرقعی در جلد دهم کتاب ۱۲ جلدی سخنوران نامی معاصر ایران بخشی از کتاب خود را به معرفی و چاپ اشعار این شاعر اختصاص داده است.
این شاعر پیشکسوت ۲۶ شهریور ۱۳۹۴د ر ۹۱سالگی در زادگاهش چشم از جهان فروبست.

گزارش تصویری : عباسعلی کریمی

IMG_8625

IMG_8633

IMG_8638

IMG_8642

IMG_8650

IMG_8654

IMG_8662

IMG_8673

IMG_8677

فانوس کویر
تارنمای ادبی استان یزد

دیدگاه ها بسته شده است