از شاعر پیشکسوت اردکان ” رضا فتاحی ” در سومین شب شعر ردپای بهار تجلیل بعمل آمد.+ گزارش تصویری

شب شعر انقلاب بفروئیه
برگزاری شب شعر انقلاب در بفروئیه
بهمن ۱۹, ۱۳۹۴
madani
شقایق مدنی
بهمن ۲۰, ۱۳۹۴

از شاعر پیشکسوت اردکان ” رضا فتاحی ” در سومین شب شعر ردپای بهار تجلیل بعمل آمد.+ گزارش تصویری

رضا فتاحي اردکاني

به گزارش پایگاه ادبی فانوس کویر :
سومین شب شعر رد پای بهار در اردکان همراه با تجلیل از شاعر پیشکسوت اردکان “رضا فتاحی “برگزار شد .
سومین شب شعر انقلاب با عنوان رد پای بهار،به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی به همت هیئت امنای امامزاده سیدنورالدین، اداره کتابخانه های عمومی، اداره فرهنگ و ارشاد و اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان اردکان در محل زیارتگاه حوض عباس برگزار شد .
در این مراسم شاعران اردکان به قرائت اشعار خویش درباره انقلاب و دهه فجر پرداختند و در پایان از شاعر پیشکسوت و معلم فرهنگی ” رضا فتاحی اردکانی ” به پاس تلاش صادقانه تجلیل بعمل آمد . در مراسم تجلیل از این شاعر پیشکسوت ، امام جمعه محترم ، اعضای شورای شهر و سایر مسولین فرهنگی و برخی شاعران شهرستان اردکان حضور داشتند .

رضا فتاحی اردکانی در بیست و هشتمین روز از اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۳ در خانواده ای مذهبی و متوسط چشم به جهان گشود. دو سال پیش از رفتن به دبستان در مکتب خانه به آموزش الفبای عربی و جزء سی ام قرآن و یا بقول خودش “هوالفتاح العلیم” پرداخت و سپس در دبستان کاتب ( دبستان ۲۲ بهمن امروز) ششم ابتدایی را به پایان رساند و در دبیرستان شرف تحصیل را ادامه داد و پس از دریافت مدرک دیپلم، به دانشگاه اصفهان رفت و موفق به کسب گواهینامه لیسانس در رشته کارشناسی ادبیات فارسی گردید و از ابتدای سال ۱۳۵۸ تدریس در دبیرستان های اردکان را بعنوان دبیر ادبیات فارسی آغاز نمود. سی سال معلمی و همچنین سه سال مدیریت دبیرستان با سابقه شرف طی سالهای ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۳ از افتخارات این معلم و هنرمند دلسوز و فرهیخته اردکانی است.
علاقه رضا فتاحی به ادبیات منجر می گردد تا وی در هنگام تحصیل در بیرستان، رشته ادبی را انتخاب نماید و از همان دوران با اصول و صنایع ادبی آشنا گردد و اندک اندک در موقعیتها و مناسبتهای خاص، اولین بیتهایش را بسراید. با ادامه تحصیل در مقطع دانشگاه در رشته ادبیات فارسی این استعداد شکوفاتر می گردد و در این دوران شاعران، شعرهای پخته تر و کامل تری را از ایشان شاهد بودند.

از افراد مشوق و مؤثر در مسیر زندگی و حتی شعر و شاعری فتاحی، مرحوم حاج شیخ علی بهجتی (ره) است. چراکه که ایشان در اوایل دهه ۵۰ از معلمان وی بوده و فتاحی درسهای زیادی از جمله عربی، ادبیات و فلسفه را نزد ایشان آموخته و تسلط ایشان بر ادبیات و شعر باعث شد تا فتاحی در این عرصه نیز از ایشان بهره مند گردند. مرحوم حاج شیخ علی بهجتی (ره) نه تنها الگوی علمی فتاحی و دیگر دانش آموزان محسوب می شدند بلکه الگوی شخصیتی،اخلاق ، رفتار ، دین و دیگر ابعاد انسانی بوده و آقای فتاحی با حالتی معنوی و خاص از ایشان یاد نمودند؛ حالتی که گویا ایشان حکم معلم، ولی و پدر را برای وی داشته است.

فتاحی دیگر مشوق خود را مادر فهیم و زحمتکش خود عنوان می کند که در تمام عرصه های زندگی خصوصا در بعد تربیتی و مذهبی، همواره او را راهنمایی و هدایت می نموده است.

نام و برخی آثار و نمونه اشعار رضا فتاحی اردکانی را در تذکره شعرای اردکان و همچنین تعدادی از مجموعه اشعار منتشر شده درسطح استان و شهرستان می توان یافت. او که بیشتر در قالب غزل شعر می سراید در حال حاضر مشغول جمع آوری اشعار خود برای چاپ می باشد. رضا فتاحی در شعر، تخلص “رضا” را برای خود انتخاب نموده است.
گزارش تصویری : عباسعلی کریمی
IMG_9130

IMG_9128

IMG_9125

IMG_9119

IMG_9115

IMG_9101

IMG_9102

IMG_9105

IMG_9108

IMG_9089

IMG_9083

IMG_9085

فانوس کویر
تارنمای ادبی استان یزد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *