سی و دومین “محفل طنز قندشکن “در یزد برگزار شد

سی و دومین محفل طنز «قندشکن» که هشتمین محفل مجازی این برنامه از آغاز همه‌گیری کرونا بود، شامگاه ۱۸ آبان با حضور حجت‌الاسلام مهدی پرنیان مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد و جمعی از طنزپردازان استان به صورت مجازی در حوزه هنری یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان یزد این محفل به موضوع «رسم همسایگی، حُسن هم‌جواری و زندگی آپارتمان‌نشینی» اختصاص داشت و شاعران و طنزپردازان با نگاهی هنرمندانه از دریچه طنز به طور غیر مستقیم به بیان مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از زندگی شهری، ضرورت رعایت حقوق همسایگان و نهادینه کردن فرهنگ همدلی و مهرورزی در جامعه پرداختند.

در این محفل ادبی که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد، حجت‌الاسلام مهدی پرنیان، محمدحسین منصوری، محمود صادق‌منش، محمدعلی مصدق منشادی، سیدمهدی واحدی‌اردکانی، وحید حسنی، علی رمضانی، حسینعلی قاسم‌خانی، علی برزگری خانقاه، غلامرضا پهلوان، محمد سرچشمه، یوسف دادبُد و زهرا ملک‌ثابت تازه‌ترین آثار طنزشان را در رابطه با رسم همسایه‌داری و موضوعات آزاد خواندند.

در پایان، اشعار طنز محمدحسین منصوری، غلامرضا پهلوان، حسینعلی قاسم‌خانی، علی برزگری خانقاه و یوسف دادبُد به عنوان آثار برتر محفل سی و دوم انتخاب و با اهدای جوایزی از آنان تقدیر شد.

آثار منتخب در صفحه قندشکن Qandshekan در فضای مجازی قابل مشاهده است.

محفل طنز «قندشکن» با هدف پرورش خلاقیت‌های ادبی، ترویج طنز عفیف و سالم، حفظ و ارائه اصطلاحات بومی و محلی، آشنایی خانواده‌ها و فرزندان با شیوه شوخی سالم، تقویت و ارتقای سطح دانش طنزپردازان جوان و ایجاد شادی، نشاط و امید در جامعه از سال ۱۳۹۵ آغاز به کار کرده و همواره کوشیده با برنامه‌های هدفمند و متنوع به ویژه موضوعات اجتماعی در جهت ترویج و تعریف طنز درست، مفید و فاخر و همچنین گوشزد کردن مشکلات و چالش‌ها گام بردارد.

فعالیت محافلی مانند قندشکن، زمینه مناسبی برای شاعران و طنزنویسان فراهم آورده تا با تلنگر و یادآوری مشکلات اجتماعی در قالب طنز، جامعه را به سمت اصلاح و کاهش آسیب‌های اجتماعی سوق دهد.

نویسندگان، شاعران و طنزپردازان می‌توانند آثار طنز خود در انواع شعر، نثر و داستان را جهت انتشار و خوانش در محافل آینده از طریق رایانامه qandshekan@gmail.com یا شماره ۰۹۱۳۲۵۹۷۰۱۲ به دبیرخانه قندشکن ارسال کنند.

این محفل با همکاری حوزه هنری استان و سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار ‌شد.

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در facebook
Share on Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Share on Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
Share on Linkdin
اشتراک گذاری در pinterest
Share on Pinterest

نظر شما چیست ؟